Довженківські осінні поетичні читання!

26 вересня 2018 року в Глухівській центральній районній бібліотеці, яка є однією із трьох найстаріших бібліотек України, відбулися «Довженківські осінні поетичні читання».

Не обійшовся захід без участі викладачів та студентів Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, які підготували музичні та поетичні подарунки. Так, для гостей заходу заспівали Крістіна Разакова, Роза Панова, Дар'я Картава, Олександр Єгоров.  Викладач кафедри української мови, літератури та методики навчання Світлана Василівна Цінько, член лабораторії, та учасники літературно-мистецької спілки «Слово» зачитали власні поезії та декламували вірші сучасних українських письменників.

У заході  взяли участь письменники Анатолій Мироненко, Ірина Колтакова, Надія Геращенко, Анатолій Бойко, Ганна П'явка, Іван Дерпа, які не тільки зачитали своїм шанувальникам  поезії, а  подарували бібліотеці збірки творів, літературні альманахи та інші книжки. Вірші Миколи Єрохи, покладені на музику, прозвучали у виконанні Володимира Соломенного.

Свято завершилося акцією «Візьми поезію з собою», де кожний охочий міг витягнути з кошика сувій із віршем, скріплений солодким подарунком.

ДО 123-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ
ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА

Нещодавно Україна відзначила 123-річницю від Дня народження Олександра Довженка. Варто звернути увагу на те, що впродовж останніх десятиліть у світі суттєво підвищилась увага до осмислення непересічної спадщини митця, свідченням чого є, зокрема, те, що 2015 року до 70-річчя створення Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) й 120-річного ювілею світового кінематографа Довженкову «Землю» було включено до списку з п’яти фільмів, що мають складати Фестиваль світових шедеврів.

Глухівський національний педагогічний університет із Олександром Довженком пов’язують особливо міцні узи. Це передусім його студентські роки у Глухівському вчительському інституті (саме так тоді називався наш виш), який він закінчив 1914 року. Наш університет з гордістю носить ім’я Довженка. Довженковим духом у нашому виші просякнуто практично все.
Особливо це стосується колективу нашої кафедри. Уже традиційними стали Довженківські читання, котрі систематично влаштовуються на базі нашого університету.

Певну увагу пам’яті видатного земляка приділили ми, звичайно ж, і цього року. 11 ВЕРЕСНЯ 2017 РОКУ КОЛЕКТИВ НАШОЇ КАФЕДРИ (УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ, ЛІТЕРАТУРИ ТА МЕТОДИКИ НАВЧАННЯ) РАЗОМ ЗІ СТУДЕНТСЬКИМ АНСАМБЛЕМ НАРОДНОЇ ПІСНІ «FOLK-СВІТЛИЦЯ» ЗДІЙСНИВ ПОЇЗДКУ НА МАЛУ БАТЬКІВЩИНУ ОЛЕКСАНДРА ДОВЖЕНКА (ДО СМТ СОСНИЦІ, ЩО НА ЧЕРНІГІВЩИНІ), ДЕ ВЗЯВ УЧАСТЬ У СВЯТКУВАННІ 123-РІЧНИЦІ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ВИДАТНОГО ПИСЬМЕННИКА Й ГЕНІЯ УКРАЇНСЬКОГО ТА СВІТОВОГО КІНЕМАТОГРАФА. ЦЕ БУЛО СПРАВЖНЄ ДОВЖЕНКІВСЬКЕ СВЯТО З ПАЛКИМИ ПРОМОВАМИ, СПІВАМИ, ТАНКАМИ, ПЕРЕГЛЯДОМ КІНОФІЛЬМІВ МОЛОДИХ МИТЦІВ. У ЦЬОМУ ЧУДОВОМУ ЗАХОДІ, БЕЗДОГАННО ОРГАНІЗОВАНОМУ ПРАЦІВНИКАМИ МУЗЕЮ НА ЧОЛІ З ДИРЕКТОРОМ ЛЮБОВ’Ю МИКОЛАЇВНОЮ НАКОНЕЧНОЮ, ВЗЯЛИ УЧАСТЬ МЕШКАНЦІ СОСНИЦІ, А ТАКОЖ ЧИСЛЕННІ ГОСТІ З КИЄВА, ЧЕРНІГОВА, ГЛУХОВА ТОЩО.

ОСОБЛИВА ПОДЯКА ПРАЦІВНИКАМ МУЗЕЮ ЗА ТЕПЛИЙ ПРИЙОМ НАШОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ.